KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11933218
nr 1193 3218
Birger Skarp
(1930-1972), Sverige
Oljemålning, "Blåfärger". Signerad på spännramen, daterad 1962. Olja på duk, 50x60 cm
Birger Skarp, svensk målare, tecknare och grafiker född 1930, död 1972.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 16 juli 2018
kl 18:19:52
13/7 16:58:43
Birger Skarp
Läs mer om Birger Skarp